ماكيان البرز ماكيان البرز .

ماكيان البرز

علل بروز بيماري پيكا در گوسفندان

علل 
بروز بيماري پيكا در گوسفندان 
بيماري پيكا (pica) يك عدد از بيماري هاي دامي مي باشد كه ناشي از انحراف تغذيه اي دام مي باشد . در اين موقعيت دام هر چيزي مي خورد . بيماري پيكا به استدلال فقدان عواملي نظير سديم، مس و كبالت در خوراك دام ساخت مي شود . 

پرس پلت

دامي كه به بيماري پيكا مبتلا باشد اشتهايي بسيار بسيار و غير عادي دارد كه اين شرايط در بيماري اسيدوز نيز مشاهده مي شود . اشتهاي بيش از حد از علامتها ديگر بيماري هاي دردناك يا اين كه بيماري هاي اختلال عصبي مثل هاري و استونمي هم مي باشد . 

اگر بيمار به ادله كمبود مس و يا كبالت در طعام خود دچار بيماري پيكا شده باشد مي توانايي با افزودن مواد دربردارنده اين موادسازنده معالجه اين گوسفندان را آغاز كرد . در صورتي كه دام به برهان فقدان سديم به بيماري پيكا در گير گرديده باشد شايسته ترين راه درمان ارتقا نمك در طعام اين دام ها مي‌باشد . 

گوسفنداني كه به علت ابتلا به بيماري هايي مانند هاري و استوني علائم پيكا را دارا‌هستند بايد تشخيص و معالجه بيماري آن ها را سريعتر مقدمه كرد . 

همان گونه كه گفته شد يكي از اصلي ترين علل بروز بيماري پيكا كمبود موادسازنده معدني مي باشد . 
شايسته ترين راهكارهاي معالجه دام هاي در گير به پيكاي ناشي از نبود مواد معدني: 
تحليل 
مقدار مس مو جود در تن گوسفندان خشت 
ليسيدني ملاس‌دار استعمال 
از افزودني هاي اختصاصي در طعام گوسفندان علل 
بروز بيماري پيكا در گوسفندان شايسته ترين درمان براي بيماري پيكا پيشگيري از پيدايش آن در دام ها ميباشد . با رعايت توصيه هاي غذايي كه در ادامه مي بينيد مي توانيد تا حد متعددي دام هاي خويش را از ابتلا به اين بيماري محافظت كنيد . 

براي تامين ميزان كافي عنصرهاي كلر و سديم در غذا گوسفندان بايد از سنگ هاي ليسيدني مخصوص استعمال كرد . پيشنهاد مي شود اين سنگ ها را به دور از مبداء آب قرار دهيد تا گوسفند در مصرف آن ها زياده روي نكند . 
براي تامين مس موضوع نياز براي گاوها مي توانيد مكمل‌هاي دربردارنده مس را به ميزان 10 ميلي‌گرم به ازاي هر كيلوگرم ماده خشك به خوراك آن ها بيش تر فرمائيد . 
براي پيشگيري از كمبود عنصر كبالت در دام مي توانيد مكمل‌هاي دربردارنده كبالت را به ميزان 1 ميلي‌گرم به ازاي هر كيلوگرم ماده خشك به طعام آن ها طولاني تر فرمائيد . 
علل 
پيدايش بيماري پيكا در گوسفندان يك عدد از شايسته ترين خط مش ها براي پيشگيري و درمان بيماري پيكا به كارگيري از بلوك هاي ليسيدني است اين بلوك ها انرژي متابوليسمي قضيه نياز دام را تامين كرده و دوچندان خوش خوراك ميباشند . دامدار مي تواند اين بلوك ها را به سادگي تهيه و تنظيم كرده و در دسترس دام هاي خويش قرار دهد . اين بلوكهاي ليسيدني فوايد درماني بخش اعظمي از جمله پيشگيري و درمان پيكا، پيشگيري از پيدايش بيماري هاي متابوليكي ناچيز خوني ، معالجه جفت ماندگي در زايمان و تامين عنصرها معدني زمينه نياز دام به مقدار كافي هم دارا‌هستند . 


برچسب: پرس پلت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۲:۵۷ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :