ماكيان البرز ماكيان البرز .

ماكيان البرز

محل حفظ بزهاي سانن:

محل 
حفظ بزهاي سانن: محل معاش براي بزهاي سانن دوچندان اصلي و حساس است . زيرا آنها شيفته ماندن در سايه هستند و نور و روشنايي آفتاب شديد را نمي توانند تحمل نمايند . همچنين يك مكان مناسب از آنها در پيش‌رو اشكال شرايط نا مناسب و اشكال بيماري ها مراقبت مي نمايد . 

حفظ 
بز سانن: پرورش بز سانن بسيار آسان هست . آن‌ها نياز به حفظ منحصر و اضافي ندارند . شما مي توانيد آن‌ها را با حيوان ها ديگر خود رشد دهيد . چه بسا يك طفل هم مي تواند آن‌ها را پرورش دهد و از آن ها به آساني حفظ كند . ولي مراقبت مازاد و مدير آنها، سالمي و ساخت آنان را ارتقا مي دهد . 

پرس پلت

مدام غذاي تازه با كيفيت عالي به بزهاي خويش بدهيد كه از مواد غذايي با قيمت و بي نياز شده با موادتشكيل دهنده حتمي غذا، تنظيم شده باشد . 
فعاليت شير دوشي از بزها بايد روزي دو بار انجام شود . 
همت نمائيد محيط مزرعه خود حصار بكشيد و هميشه بزها را داخل مزرعه نگهداري نمائيد . 
اطمينان حاصل فرمائيد كه هواي جديد و فروغ داخل محل نگهداري آن‌ها تامين مي شود . 
محل حفظ و تجهيزات قضيه به كار گيري بزها را به طور منظم تميز فرمائيد . 
هميشه محل محافظت را كم آب نگهداريد . 
بزهاي نر را از بزهاي ماده جدا نگهداريد . 
از بز هاي نر بالغ، ماده هاي باردار و بزغاله ها زياد مراقبت نمائيد . 
براي بزها آب نو كافي و پاك فراهم نمائيد . 
در چهره نياز بلافاصله با دامپزشك تماس بگيريد . 
شايسته ترين 
محل براي پرورش بز سانن ملاحظات 
اقليمي رشد بز سانن 
براي رويش اين نوع بزها خوبتر مي باشد مناطقي از مرزو بوم با آب و هواي كوهستاني و خنك گزينش شود و يا اين كه تهويه مطلوب در آغل برقرار باشد . بزها به كوران زياد با اهميت ميباشند و بايد آنها را از سرماي شديد مراقبت كرد . 

شرايط 
آب و هوايي مطلوب براي پرورش گلۀ بزهاي شيري اصلاح شده: 
رطوبت حداقل 25 درصد و حداكثر 75 درصد براي رشد بز مناسب هست . در رطوبت‌هاي فراتر هم بضاعت ايجاد وجود دارااست ولي كاهش خواهد يافت . 
دماي مناسب براي رويش بز معمولا في مابين 12 تا 21 درجۀ سانتيگراد ميباشد . ميزان ايجاد شير و سالم همگاني بزها در دماي در بين 17- تا 27 جايگاه زير تأثير قرار نميگيرد اما دماي بيش از 27 درجه يا اين كه كمتر از 25- مرتبه منجر كاهش مصرف خوراك و كاهش ساخت شير آن‌ها مي‌شود . 
بدين ترتيب پرورش بز سانن در مكان‌هايي از كشور‌ايران كه ميانگين دماي هوا در طول سال (بويژه در تابستان) فراتر از 30-25 سكو سانتيگراد است، با اختلال و كاهش ايجاد مواجه خواهد بود (از بخشها مركزي بسمت جنوب ايران) . 

نحوه 
ايجاد يك گله بز شيري براي 
تشكيل و توليد يك گله بز شيري اصلاح گرديده به دو راه و روش مي بضاعت اقدام كرد: 
در شيوه نخستين مي توانايي تمام بزهاي نر و ماده قضيه نياز گله را از نژاد خالص سانن يا اين كه آلپاين و از مركزها توزيع و فروش اين نژادها در درون يا اين كه بيرون از مملكت تهيه و تنظيم كرد . 
رويه دوم براي ساخت يك گله بز شيري آن هست كه يك يا تعدادي راس بز نر خالص از نژاد سانن يا اين كه آلپاين را از مركزها داراي اعتبار خريداري و آنگاه از آن ها براي آميخته گري با بزهاي مستقر يك حيطه براي چند نسل استفاده نمود . 


برچسب: پرس پلت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۲۲:۵۳ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :