ماكيان البرز ماكيان البرز .

ماكيان البرز

پيشگيري بيماري تب كريمه كنگو


ولي اين بيماري چه است و چطور مي‌توان از آن پيشگيري كرد؟ 
به گزارش اسپوتنيك، خون ‌ريزي‌ دهنده‌ ويروسي كريمه‌ كنگو (CCHF)، يك بيماري مشترك بين بشر و حيوان ها به شمار مي رود . اين بيماري در اصل اختصاصي حيوان‌ها است كه به آدم منتقل مي شود . حيواناتي مشتمل بر حيوانات وحشي و اهلي مانند گوسفند، بز و گربه امكان ميزباني و انتقال ويروس تب كريمه را دارند . بيماري CCHF در عمده مواقع به وسيله كنه منتقل مي شود كه همه‌گيري بالايي هم دارد . گرماي هوا، وضعيت مناسبي براي رشد اين ويروس به‌حساب ميايد . 

پرس پلت
راه‌هاي انتقال اين بيماري به آدم از طرز گزش كنه كثيف يا اين كه له كردن آن روي دست، عدم پخت كامل دام هاي كثيف به اين بيماري و مصرف آن، تماس با خون يا اين كه ترشحات بيمار مي باشد . 


براي پيشگيري از اين بيماري نبايد چاقويي كه دام را با آن راز ميبرند در دهن كرد و يا اين كه گوشت تهيه و تنظيم كرد كه تحت نظر مركزها دامپزشكي هست . عدم انقطاع كردن كنه از روي دام با دست و رعايت اصول ايمني و بهداشتي در برخورد با حيوانات مي تواند عوامل مهمي در پيشگيري از اين بيماري باشد . 


نكته قابل توجه اين مي باشد كه اين بيماري در حيوان ها اصلاً معلوم نميباشد و ظاهر و علائمي ندارد . بنابراين مي بايست اصول بهداشتي را در تماس با آن‌ها دوچندان رعايت كرد . همچنين از مصرف خام جگر و يا احشا ديگر حيوان ها ذبح شده بايستي به شدت خودداري كرد . 
اين موارد زمينه اعتنا بسياري از يوزرها قرار رفته و آن ها معتقدند كه كليه بايد براي پيشگيري از اين بيماري نكات بهداشتي را رعايت كنيم . 
برچسب: پرس پلت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۴۸:۵۴ توسط:علي پور موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :